Náboženství
Víra v Sedm
Noví bozi, ale spíše se jedná o představení jednoho Boha Sedmi, který má mnoho tváří a každá z nich reprezentuje určitou vlastnost. Ke každé se modlí za jiným účelem.
Otec – zobrazovaný jako vousatý muž s váhami, reprezentuje spravedlnost
Matka – představuje mateřství a péči a zajišťuje plodnost a milosrdenství
Válečník – vždy zobrazovaný s mečem, představuje sílu a směřují k němu modlitby za odvahu a vítězství
Panna – symbolizuje nevinnost, cudnost a lásku
Stařena s lucernou – představuje moudrost
Kovář s kladivem – představuje řemeslo a modlí se k němu každý, kdo má před sebou těžkou práci a potřebuje sílu
Cizinec – reprezentuje smrt a neznámo, málokdo se k němu modlí
Do Západozemí dorazilo společně s Andaly před 6 000 lety. Jedná se o náboženství, které je nejrozšířejenější v Západozemí, kromě Severu a Železných ostrovů, a v jistých částích Essosu. Centrem víry je Staré město. V čele víry stojí Nejvyšší septon, jenž se společně a dalšími septony a septami řídí knihou jménem Sedmicípá hvězda, která obsahuje základní náboženské texty.
Víra mimo jiné ovlivňuje rytíře, kteří si případně mohou jako rozhřešení zkoušku bojem, následně odsuzuje homosexualitu, incest, polygamii, nemanželské děti a vraždy.
Svatební obřady se konají uvnitř septa, oddávající je septon. Nevěsta se za doprovodu svého otce dostane k oltáři, po vyzvání septona přes její ramena přehodí svůj plášť v rodových barvách, který má symbolizovat ochranu. Nevěsta a ženich si pak spojí ruce, septon jim je sváže stuhou a mohou odříkat své sliby.
,,Otec, Kovář, Bojovník, Matka, Panna, Stařena, Cizinec, já jsem jeho/její a ona/on je můj/její od dnešního dne až do konce mých dnů.“
Staří bohové
Bezejmenné a nejdéle uctívané božstvo Západozemí na Severu. Jedná se o duchy spjaté se stromy a přírodou. Původně byli spojeni Dětmi lesa, ale nakonec byli vytlačeni vírou v Sedm. Nejvíce se ale vyskytuje v divokých krajích za Zdí.
Nejsou tu žádní kneží, ale lidé se ke Starým bohům modlí u Čarostromu, který má každý boží háj. Za Zdí jsou pak samotné háje až pralesy. Čarostrom je dominantou božího háje a má vyřezaný obličej v kmeni, šumení listí je jejich řeč. Přísahy a sliby jsou zase složeny před Stromem srdce.
Víra nepřipouští incest, vraždu člena rodiny nebo otroctví, což se považuje za urážku bohů, také ctí zákony pohostinnosti. Homosexualita v očích Starých bohů není tak velký prohřešek.
Svatby probíhají v božích hájích, nevěsta zahalena v plášti svého rodu předstoupí za doprodovu svého otce před Čarostrom a požádá bohy o požehnání. Nevěsta a ženich kleknou před čarostrom se sklopenou hlavu, tiše se pomodlí, vstanou, ženich sundá nevěstin plášť a zahalí jí do svého s jeho rodovými barvami, což znamená, že ji bere pod svou ochranu a do své rodiny.
Ženich: Kdo přichází? Kdo přichází před bohy?
Otec: [jméno nevěsty] z domu, přichází sem, aby se vdala. Žena dospělá, pravá a urozená, přichází prosit bohy o požehnání. Kdo si ji přichází vyžádat?
Ženich: Já, [jméno ženicha] z rodu, [tituly ženicha]. Já si ji přivlastňuji. Kdo ji dává?
Otec: [jméno otce] z rodu /, [příbuzenský vztah k nevěstě], [titul nevěsty] [jméno nevěsty], vezmeš si tohoto muže?
Nevěsta: Vezmu si tohoto muže.
Utopený bůh
Uctíván Železnými ze Železných ostrovů, jedná se o jednoho z nejdrsnějších bohů. Ten, jenž přebývá pod vlnami, je krutý, reprentuje agresivitu a pirátsví, Železní jej také věrně následují. Zabití prvního nepřítele je pro Železné něco jako zkouška dospělosti a mužnosti.
Potopený bůh takové vraždy nijak netrestá, ale nevztahuje se to na incest, vraždy v rodině nebo nemanželské děti. Ctí zákony pohostinnosti.
Věří se, že Potopený bůh žijící v podmořských síních je v nekonečném sporu s Bouřlivým bohem ze zámku na obloze. Tento spor má pak probíhat snahou Bouřlivého boha posílat bouře a potápět lodě, čehož se ale příliš neobávají, protože když se utopí v moři, mají být přijati v božích síních na hostině Potopeného boha a věčně být obsluhováni krásnými mořskými pannami.
Kněží jsou nazýváni Utopenci. Ženy nemohou být kněžky, kázat mohou jenom muži, stejně tak jako řídit lodě.
Železní mají rituál křtění dětí i dospělých, spočívá v polévání hlavy mořskou vodou nebo ponoří do slané vody, případně Utopenec drží chvíli hlavu dotyčného pod vodou.
Drowned Man: Ať se tvůj služebník [jméno] znovu narodí z moře, jako ses narodil ty. Požehnej mu solí, požehnej mu kamenem, požehnej mu ocelí.
Ironborn man: Co je mrtvé, nesmí nikdy zemřít.
Drowned Man: Co je mrtvé, nesmí nikdy zemřít, ale znovu povstane, tvrdší a silnější.